Większości z nas notorycznie brakuje magnezu. Wpływ na jego ilość w ustroju ma bowiem nie tylko dieta, ale i stres. A w codziennej zabieganej rzeczywistości trudno jest żyć całkowicie bezstresowo. 😉

Jak są objawy niedoboru magnezu? Wbrew pozorom to nie jedynie słynne już drganie powieki. Brak odpowiedniej ilości magnezu w ustroju może przejawiać się w rozmaity sposób, bo też i ten pierwiastek bierze udział w ponad 300 przemianach biochemicznych, zatem gdy go zabraknie możemy mieć do czynienia z różnego typu symptomami.

Jeśli chcesz poznać najczęściej występujące objawy braku magnezu przeczytaj koniecznie ten artykuł.

Jak uzupełnić magnez w organizmie? Można doustnie, ale to nie jest najbardziej optymalny sposób. Najlepszym sposobem jest dostarczanie transdermalne, przez skórę, zachodzi wtedy bezstratnie.

Wpływem substancji dostarczanych przez skórę na nasze samopoczucie  i zdrowie zajmuje się odrębna dziedzina nauki: balneologia. Na tej samej zasadzie wchłaniania się przez skórę oparte są też niektóre farmaceutyki, np. plastry antynikotynowe czy antykoncepcyjne.

Pamiętajmy, że naszym największym organem jest skóra. Cokolwiek ma z nią kontakt znajdzie się w krwiobiegu już w kilkanaście minut po aplikacji – dotyczy to również wszelkich kosmetyków, więc jeśli ciągle używasz konwencjonalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, to koniecznie sprawdź skład: wszystkie one znajdą się w ciągu minut w Twoim ustroju, nie tylko te marketingowo uwypuklane “substancje aktywne” jakimi epatuje reklama kosmetyku.

Jeśli zatem chcemy dostarczyć jony magnezu bezstratnie, to najlepszym sposobem jest kąpiel z dodatkiem soli magnezowych. Można z nich wykonać także oliwkę magnezową, która jest bardzo skutecznym nietoksycznym dezodorantem. Jak stosować kąpiele magnezowe oraz jak wykonać oliwkę magnezową opisałam w tym artykule – przeczytaj koniecznie.

Jeśli masz problemy z tarczycą polecam zamiast chlorku magnezu stosować siarczan magnezu (sól Epsom) ponieważ w przypadku dolegliwości tarczycy  wskazane jest unikanie dostarczania dodatkowych jonów takich pierwiastków z grupy halogenów jak chlor, brom i fluor. W takich przypadkach lepiej zdecydować się na związek (sól) magnezu z siarką a nie z chlorem, choć jego biodostępność jest nieznacznie niższa niż w przypadku chlorku magnezu, ale za to bezpieczniejsza dla zdrowia osób mających z tarczycą problemy. Sól Epsom znakomicie nadaje się zarówno do kąpieli jak i do wykonania oliwki magnezowej jak też i świetnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie ponieważ zawiera siarkę.

Chlorek magnezu sześciowodny o czystości farmaceutycznej, w opakowaniu 1 kg (worek foliowy)  to koszt 24,00 zł. Koszt dostawy firmą kurierską DHL to 16 zł (w przypadku płatności przy odbiorze 22 zł).  Na stronie produktu można pobrać Świadectwo Kontroli Jakości wydane przez Dział Wdrożeń i Kontroli Jakości dystrybutora – firmy Stanlab z Lublina.

Chlorek magnezu jaki kupujesz ma następujące cechy:

Nazwa: chlorek magnezu sześciowodny

Wzór sumaryczny: MgCl2 x 6H2O

Numer CAS: 7791-18-6

Numer WE: 232-094-6

Gatunek: farmaceutyczny

 

Przejdź do sklepu

W razie pytań lub wątpliwości piszcie do mnie na adres:

kontakt[małpa]akademiawitalnosci.pl