Witam Cię na moim blogu, witrynie dla ludzi przewlekle zdrowych!

Bardzo dziękuję, że odwiedziłeś moją witrynę i zechcesz poświęcić swój czas na zapoznanie się z jej zawartością.

Mam nadzieję, że okaże się ona pomocna w poszukiwaniu prawdy na temat tego czym jest prawdziwe zdrowie, witalność i radość życia pozbawionego rozmaitych dolegliwości.

Jestem przekonana, że jesteśmy zaprojektowani przez Matkę Naturę aby być zdrowi i wyposażyła ona nas we wszystko co nam jest potrzebne aby tak właśnie było – jestem na to żywym chodzącym przykładem (choć kiedyś było zupełnie odwrotnie, zapoznaj się z moją krótką historią).

Czego możesz oczekiwać po lekturze bloga AkademiaWitalnosci.pl i co na nim znajdziesz:

1. Opisuję tu moją drogę do witalności, młodości i zdrowia, począwszy od porządków w kuchennych szafkach i lodówce, wyrzucając z nich wszystko to, co nie ma wartości odżywczych i nie jest prawdziwym jedzeniem: wszystko co “białe” (cukier, biała mąka, sól kuchenna), puszkowane, przetworzone, doprawiane chemikaliami itd. Nauczę Cię też jak zrobić zdrowe zakupy, na co zwracać uwagę i jak czytać etykiety.

2. Obalę powszechnie panujące mity. Tu możesz doznać szoku, a Twój umysł będzie wołał “To niemożliwe!”, jednak przedstawię prace autorytetów, które nie pozostawiają cienia wątpliwości co do tego jakie “paliwo” jest dla nas naturalne i nam służy, a jakie nie jest i może nas długoterminowo po prostu pozbawić zdrowia.

3. Przedstawię Ci sylwetki ludzi, którzy dokonali tego samego co ja: po jakimś okresie życia w matriksie starych wpojonych w dzieciństwie przekonań nawrócili się, odnaleźli drogę do Matki Natury i dzisiaj są wulkanami energii, zdrowia i witalności pomimo upływającego czasu.

4. Pokażę jakie są naturalne sposoby na dolegliwości oraz leki nie z apteki, które pomagają utrzymać zdrowie i witalność na bardzo długo, a nawet cofać zmiany jeśli takowe miały już miejsce poprzez zaniedbania.

5. Powiem Ci gdzie i w jakich pokarmach szukać niezbędnych do zachowania zdrowia, młodości i witalności składników odżywczych (super-foods), a jakich unikać jak ognia (anti-foods) jeśli chcesz być przewlekle zdrowy.

6. Podaję gotowe zdrowe przepisy kulinarne, szybkie i proste – jestem pracującą mamą i nie lubię spędzać czasu w kuchni. Czasochłonne potrawy i wymyślne niezdrowe ciasta i desery zastąpiłam lekkimi posiłkami opartymi jedynie na składnikach czerpanych z natury oraz pełnymi wartości odżywczych deserami bez cukru, mąki i niezdrowego tłuszczu (np. margaryny). Pokażę Ci też jaką wartość mają dla nas świeżo wyciskane soki.

7. Nauczę Cię jak można w domu za grosze wykonać swoje własne pozbawione toksycznych chemikaliów domowe kosmetyki (pastę do zębów, dezodorant), bowiem skóra jest naszym największym organem i równie ważne jak to co jemy jest też to, co kładziemy na skórę. Dowiesz się też jak domowym sposobem skutecznie pozbyć się oprysku pestycydów jeśli nie masz dostępu do warzyw i owoców organicznych.

8. Dowiesz się co spożywać podczas oczyszczania organizmu, jak usunąć metale ciężkie z organizmu i jak chronić się przed efektami wszechobecnego promieniowania (elektrosmog).

9. Zwrócę Twoją uwagę na fakt, jak ważne w zachowaniu lub odzyskaniu witalności jest utrzymanie równowagi nie tylko ciała, ale też i pogody ducha. Stres niszczy naszą witalność nie mniej niż niewłaściwa dieta.

10. Na blogu przygotowałam specjalnie dla Ciebie ciekawe infografiki, dzięki którym możesz dzielić się zdobytą wiedzą ze swoimi znajomymi na Facebooku. Będziesz mógł też obejrzeć filmy jakie polecam oraz dowiedzieć się jakie lektury polecam.

Od czego zacząć czytanie bloga? Jeśli wciąż jeszcze wierzysz, że wyznacznikiem zdrowego odżywiania powinny być opinie typu mleko jest niezbędne, mięso daje siłę i generalnie można jeść i pić “wszystko byle z umiarem” – polecam Ci przeczytanie poniższych artykułów:

A może do tej pory uważałeś, że generalnie prowadzisz zdrowy styl życia, a mimo to trapią Cię jakiekolwiek dolegliwości? W takim razie koniecznie przeczytaj to:

A tu z kolei znajdziesz garść porad odnoszących się do popularnych dolegliwości:

Mam nadzieję, że porady, artykuły i infografiki okażą się dla Ciebie cenne i wartościowe. Tworzę ten blog z myślą o moich czytelnikach, zatem będzie mi bardzo miło, jeśli po przeczytaniu artykułu zostawisz pod nim swój komentarz.

Będę Ci również bardzo wdzięczna jeśli dołączysz do fanów tej witryny na portalu Facebook – przycisk znajdziesz po lewej stronie witryny.

A może chciałbyś pokazać ten blog komuś, kto ma problemy, komu chciałbyś pomóc lub zwyczajnie brakuje mu wartościowej wiedzy – skorzystaj z przycisku “Drukuj” dostępnego przy każdym artykule.

Zależy mi na tym, aby jak największa ilość osób zdała sobie sprawę, że witalność, pełnia zdrowia i radości życia tak naprawdę są w zasięgu ręki każdego człowieka, nie jestem tutaj w tym sensie kimś specjalnym ani wyjątkowym!

Każdy może być przewlekle zdrowy! 🙂

Jeśli masz do mnie jakiekolwiek pytania możesz skorzystać z zakładki “Kontakt” i wysłać mi wiadomość. Nie jestem jednak w stanie niestety odpowiedzieć na wszystkie maile, często też oczekiwanie na odpowiedź może trochę potrwać, z góry dziękuję za cierpliwość.

Nie udzielam porad indywidualnych, nie diagnozuję – nie jestem lekarzem, nie odpowiadam też na zapytania jeśli dotyczą one tematów już na blogu poruszanych i opisywanych (w celu wyszukania odpowiednich interesujących użytkownika treści należy posłużyć się wyszukiwarką widoczną w prawym górnym rogu witryny lub spisem tagów znajdującym się po lewej stronie witryny).