Metale ciężkie są dzisiaj wszechobecne – taka jest cena cywilizacji. Bardzo niebezpieczny jest ołów, którego należy szczególnie unikać, choć nie zawsze jest to możliwe. Jak usunąć ołów z organizmu?

Nie mówię oczywiście o obecności ołowiu w damskich szminkach lub farbach do malowania mieszkań – tutaj każdy z nas ma wybór jaką szminkę czy farbę kupić.

Ponieważ każdego roku ilość dymów przemysłowych jak również wydalających trujące spaliny pojazdów zwiększa się, a nie zmniejsza – ilość metali ciężkich w powietrzu również jest coraz większa.

To nie sprzyja długowieczności. Niestety nie mamy za bardzo wyboru co do powietrza jakim oddychamy. Skąd mamy wiedzieć, że nosimy w sobie ponadprzeciętne ilości metali ciężkich? Wystarczy w tym celu wykonać analizę włosów.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

Jak wiadomo starożytni Rzymianie używali ołowianych naczyń do użytku codziennego. Również odporne na rdzę i gnicie, tanie w wykonaniu i łatwe w użyciu rury ołowiane były powszechnie używane w ich systemach kanalizacji.

W rzeczywistości w kilku współczesnych językach „hydraulik” (np. po angielsku „plumber”, po francusku „plombier”) pochodzi od łacińskiego słowa plumbum oznaczającego ołów, a  symbol chemiczny ołowiu Pb obowiązuje do dnia dzisiejszego.

Istnieją spekulacje, czy upadek Cesarstwa Rzymskiego, wraz z jego wojnami, korupcją i zgrają szalonych cesarzy-pomyleńców, nie był wynikiem przewlekłego zatrucia ołowiem. Przypuszczalnie był!

Autopsje zwłok starożytnych Rzymian wykazały bowiem niezwykle duże ilości ołowiu w ich organizmach.

Badania warstw geologicznych Ziemi (głównie Arktyki, ale też i w innych częściach świata) wykazują, że starożytni Rzymianie zanieszczyścili toksycznym ołowiem ni mniej ni więcej jak połowę globu! Dymy z hut intensywnie wytapiających rudę przenosiły się bowiem z wiatrem.

Rzymianie nie mieli pojęcia jak toksyczny jest ołów. Jednak my dzisiaj już wiemy i możemy się łatwo bronić przed jego kumulacją w naszych organizmach.

Jak więc usunąć ołów z organizmu tanio, szybko, skutecznie i domowym sposobem?

Nie są potrzebne żadne drogie kropelki ani wyrafinowane tabletki. Ani nawet żaden lekarz.

Pobyt w drogiej klinice czy szpitalu też okaże się zbędny.

Amerykański biolog, Andrew Saul – autor „Doctor Yourself – Natural Healing That Works” (wydana w Polsce pod tytułem „Wylecz się sam”) oraz „Fire Your Doctor! – How To Be Indepently Healthy” (wydana w Polsce pod tytułem „Zanim pójdziesz do lekarza”) informuje na swojej stronie internetowej, iż z pomocą przyjdzie nam poczciwa witamina C!

Chelacja doustna witaminą C, wykonana domowym sposobem okazuje się być równie skuteczna w walce z ołowiem i innymi metalami ciężkimi jak drogie dożylne zabiegi z użyciem EDTA (kwasu wersenowego).

Zróbmy to samo za grosze we własnym domu.

Należy zaopatrzyć się w czystą witaminę C czyli kwas L-askorbinowy (jest to postać występująca w naturze). Kryształki rozpuszczamy w letniej wodzie, soku, zielonej herbacie. 1 płaska łyżeczka od herbaty to 5 gramów (5000 miligramów) kwasu L-askorbinowego.

Jak dawkować witaminę C?

Oficjalnie w tzw. tabelach PDA zapotrzebowanie dobowe na witaminę C określone jest w miligramach, np. dla osoby dorosłej wynosi 70 miligramów.

Nie oszukujmy się: jest to śmiesznie mała  ilość, wystarczająca co najwyżej do… ochrony przed szkorbutem.

Nie do zachowania lub wzmocnienia zdrowia, ani nie do usunięcia jakichkolwiek dolegliwości, lecz tylko do przeżycia jako tako bez zachorowania na szkorbut, czy inaczej mówiąc bardzo podstawowej ochrony przed szkorbutem.

Oficjalnie straszy się ludzi, że wysokie dawki witaminy C powodują kamienie nerkowe. Nie ma jednak ANI JEDNEJ publikacji naukowej, która poprzez podwójne ślepe próby dostarczyłaby niezbitych naukowych dowodów na rzekome szkodliwe działanie witaminy C na funkcjonowanie nerek (tworzenie się w nich kamieni).

Nie odnotowano też jak do tej pory ani jednego przypadku śmierci z powodu przedawkowania witaminy C.

Dlaczego?

Otóż witamina C jest jak się okazuje bardzo „mądrą” substancją – nie tylko nie jest w żaden sposób toksyczna, ale też zwyczajnie nie sposób jej przedawkować, albowiem z jej spożyciem wiąże się tzw. efekt tolerancji jelitowej, zatem substancja sama nam niejako wskaże optymalną ilość jaka jest potrzebna aby nasycić nasz organizm.

Badał to dokładnie (bo aż przez 22 lata) doktor Robert Fulton Cathcart, a wyniki tych badań zamieścił w czasopiśmie Journal of Orthomolecular Mecicine w roku 1994.

Medycyna ortomolekularna zajmuje się badaniem wpływu na zdrowie człowieka rozmaitych substancji zawartych w naszym pożywieniu, ojcem medycyny ortomolekularnej jest podwójny noblista – genialny naukowiec Linus Pauling.

Tolerancja jelitowa na przyjmowane doustnie uderzeniowej dawki witaminy C zależy od stanu zdrowia człowieka.

Kiedy ma miejsce saturacja witaminą C czyli nasycenie organizmu (prowadzące do uleczenia, czyli ustąpienia objawów chorobowych) i organizm „ma dość” witaminy C, to poinformuje nas o tym burczeniem w jelitach, czymś podobnym do lekkiej niestrawności – jest to krótkotrwałe uczucie na pograniczu rozwolnienia, ale nie zaliczymy wizyty w toalecie (a jeśli tak, to będzie to… bardzo burzliwa wizyta, oznaczająca, iż przesadziliśmy z dawką).

Tolerancja jelitowa wzrasta razem z toksycznością choroby.

Oznacza to, że im bardziej jesteśmy chorzy, tym więcej witaminy C nasz organizm jest w stanie przyjąć – bo tym więcej jej potrzebuje aby rozprawić się z chorobą.

I tak:
1. Zdrowy człowiek może bez szwanku (czyli bez spowodowania rozwolnienia) przyjąć w ciągu doby 10-15 gramów witaminy C (10000-15000 miligramów).
2. Człowiek z lekkim przeziębieniem będzie potrzebował przyjąć już 30-60 gramów aby zwalczyć chorobę, taka dawka może być przyjęta bez szwanku (do wystąpienia stanu na pograniczu rozwolnienia), dla osoby z ciężkim przeziębieniem będzie to co najmniej 100 gramów na dobę.
3. Dla chorego zarażonego wirusem grypy ilość witaminy C potrzebnej do nasycenia organizmu wzrasta do 150 gramów na dobę.
4. Dla chorego na wirusowe zapalenie płuc lub mononukleozę ilość ta wzrasta do 200 gramów na dobę lub więcej.
5. Chorzy na nowotwory lub AIDS potrzebują jeszcze większych dawek dobowych, podawanych dożylnie

Gdybyście chcieli przy okazji usunąć z organizmu inne metale jak arsen, rtęć i kadm – warto pamiętać, że ich antagonistą jest selen.

Można zatem połączyć przyjmowanie dawek uderzeniowych witaminy C oraz jednocześnie selenu.

Usunięcie metali ciężkich z organizmu pomaga też wielu dzieciom, u których stwierdzono zaburzenia (występujące dzisiaj już na pograniczu epidemii) takie jak: problemy z zachowaniem , z uczeniem się i przyswajaniem wiedzy, nadpobudliwość (ADHD), autyzm.

Proces usuwania metali ciężkich z organizmu nie jest ani łatwy ani szybki (potrzeba na to od kliku tygodni do kilku a nawet kilkunastu miesięcy), jednak efekty oczyszczenia są zauważalne w sposób zdecydowany przez wszystkich pacjentów, którzy przebyli kurację.

Dodatkowym efektem kuracji jest wzmocnienie ustroju i zmniejszona zapadalność na przeziębienia i grypy.

Gdzie kupić tanio naturalną witaminę C?
Czysty kwas L-askorbinowy (krystaliczny) jako suplement diety kupicie  w naszym sklepiku Akademii: https://sklep.akademiawitalnosci.pl/produkt/kwas-l-askorbinowy-1-kg-witamina-c

Ponieważ przyswajalność witaminy C wzrasta w obecności  bioflawonoidów i witaminy E – nie można w międzyczasie zapominać o prawidłowym odżywianiu, bogatym w świeżo wyciskane soki, oleje tłoczone na zimno oraz świeże warzywa i owoce.

Z dawkowaniem witaminy C przypomina mi się inna „mądra substancja”, a mianowicie cukier brzozowy (ksylitol).

Chemicznie jest on lustrzanym odbiciem popularnej sacharozy (białego cukru).  Jego przedawkowanie manifestuje się podobnie jak w przypadku witaminy C lekką niestrawnością – nie sposób przesadzić ze słodzeniem.

O „mądrym cukrze” czyli ksylitolu i jego zbawiennym działaniu na nasze zdrowie napiszę szerzej niebawem.

Pełen tekst publikacji doktora Cathcarta:
http://www.doctoryourself.com/cathcart_thirdface.html

Badania nad użytecznością ortomolekuł dla usunięcia i ochrony organizmu przed metalami ciężkimi:
https://orthomolecular.org/resources/omns/v03n07.shtml

————————————————————————————————————–

Aktualizacja!

W związku z wieloma powtarzającymi się pytaniami dotyczącymi usuwania z organizmu ołowiu i innych metali ciężkich i generalnie stosowania witaminy C w celach zdrowotnych, przygotowałam dla Was tłumaczenie z języka angielskiego bardzo cennego wykładu na temat witaminy C, wygłoszonego przez Dra Russella Jaffe podczas konferencji IAOMT (International Academy of Oral Medicine and Toxicology) „Odtruwające działanie witaminy C”.

Wykład ma dwie wersje (z roku 2008 i nieco krótszą z roku 2009, ja przetłumaczyłam tę pierwszą). Jeśli znasz biegle język  angielski możesz wysłuchać wykładu na youtube, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na youtube: dr russell jaffe vitamin c, aby otrzymać linki do obydwu wykładów.

Jeśli nie znasz angielskiego lub chcesz oszczędzić czas skorzystaj z mojego opracowania aby zapoznać się z transkryptem wykładu.

Wykład trwa ponad godzinę i jest napakowany cenną i wartościową wiedzą. Całość została przeze mnie przetłumaczona na język polski i opatrzona moim komentarzem zawierającym dodatkowe porady.

Opracowanie otrzymasz w formie pliku pdf o objętości 51 stron, zawiera ono oprócz tłumaczenia wykładu i komentarza do niego również 35 oryginalnych slajdów wyświetlanych podczas wykładu przez Dra R.  Jaffe oraz cenne porady dotyczące witaminy C.

Dowiesz się z tego opracowania  m.in.:

1. w jaki sposób określić prawidłową dawkę witaminy C, będącą w stanie usunąć z organizmu jony toksycznych metali ciężkich (ołów, rtęć, kadm, arsen, nikiel), które codziennie dostają się do naszych organizmów, powodując lub mając pośredni wpływ na powstawanie szeregu chorób (w tym autoimmunologiczne, okulistyczne, naczyniowe, neurologiczne, układu krwionośnego, układu rozrodczego itd.)?

2. dlaczego do spożywania witaminy C lepiej nie przystępować z marszu i jak się do tego przygotować, aby sobie nie zaszkodzić powodując niedobory minerałów, lecz zamiast tego  łatwo i bezpiecznie osiągnąć maksymalne korzyści z jej dobroczynnego działania (dotyczy to ludzi zdrowych jak również w przypadku rozmaitych dolegliwości)?

3. jak ustalić samemu indywidualną dawkę witaminy C która na daną chwilę (czy jesteś zdrowy czy też nie) jest optymalna dla Twojego organizmu?

4. jak określić prawidłowe pH moczu w celu  przystąpienia do kuracji oczyszczającej przeprowadzanej za pomocą witaminy C?

5. jakie są naturalne synergenty (substancje współpracujące z witaminą C), które znacząco podnoszą skuteczność działania witaminy C i skąd je czerpać? Wbrew obiegowym opiniom to nie są tylko bioflawonoidy!

6. dlaczego dawki rzędu 1 czy 2 gramy dziennie witaminy C w dzisiejszych czasach nie są już wystarczające aby zapewnić ochronę przed chorobami (nie mówiąc już o likwidowaniu ich symptomów)?

7. czy wystarczy sama witamina C by zredukować poziom „złego” cholesterolu lub trzymać jego poziom na zerowym poziomie?

8. jak wypada porównanie witaminy C do glutationu, co jest dla nas bardziej ochronne?

9. co mówi o Twoim organizmie zła tolerancja witaminy C? I jak z tego wybrnąć?

10. jak działa witamina C na nerki i dlaczego nie powoduje powstawania kamieni w nerkach?

11. czy prawdą jest, że przyjmowanie witaminy C sprzyja utracie witaminy B12?

12. co powiedział na temat witaminy C jej odkrywca, noblista Albert Szent-Gyorgyi oraz jego kolega po fachu zajmujący się badaniami nad witaminą C podwójny noblista Linus Pauling?

13. czy witamina C nie zakwasza i jak ją dawkować?

14. jak zrobić w domu buforowaną postać witaminy C nie drażniącą żołądka i jelit jeśli ktoś ma wrażliwe?

15. jak zrobić w domu liposomalną witaminę C, której przyswajalność jest porównywalna z podawaniem pozajelitowym?

16. czy to prawda, że tylko naturalna witamina C jest wartościowa, a ta w krystalicznej formie może być szkodliwa?

17. czy faktycznie są dwie formy witaminy C z czego jedna lewoskrętna („dobra”) a druga prawoskrętna („zła”)?

18. jakie trzy zasady przyjęto w terapiach witaminą C aby były skuteczne i przywracały zdrowie?

19. jak pozbyć się kataru w dwie godziny?

20. w jakich warunkach i o ile nasze zapotrzebowanie na witaminę C wzrasta, że warto ją wtedy suplementować?

i wiele innych ciekawych rzeczy!

Przy trzymaniu się zasad przekazanych w profesjonalnym wykładzie wygłoszonym przez dra R. Jaffe można mieć pewność, że przyjmując nawet znaczne ilości witaminy C nie tylko sobie tym nie zaszkodzimy (np. powodując niedobór minerałów takich jak cynk czy magnez), ale będziemy umieli wykorzystać cały potencjał witaminy C zarówno w zachowaniu jak i przywracaniu zdrowia i witalności, wynosząc z tego maksymalne korzyści dla naszego organizmu.

Cena opracowania to 27,00 zł.

dotpay

Jak zapłacić za opracowanie? Można zrobić to na 4 sposoby:

1. Zamówienia na e-booka można składać klikając tutaj [klik] – po włożeniu produktu do koszyka dostępne formy płatności to przelew bankowy, PayPal lub płatność online (kartą, przelewem elektronicznym). Ważne! Jeśli masz adres e-mail w domenie yahoo, to podaj proszę adres do wysyłki pliku w jakiejkolwiek innej domenie, ponieważ yahoo nie dostarcza wiadomości z załącznikami i wracają one do mnie z powrotem jako niedostarczone!

2. NAJSZYBCIEJ: Zapłać szybko i bez wypełniania długich formularzy online poprzez bezpieczną platformę płatniczą Dotpay – szybkim przelewem elektronicznym lub kartą płatniczą klikając tutaj (wpisz proszę ID sprzedawcy 33105, kwotę 27,00 zł oraz opis transakcji „Odtruwające działanie witaminy C”), plik z materiałami zostanie wysłany na adres e-mail wpisany przez Ciebie podczas dokonywania płatności. Dostęp do pliku zostanie wysłany na Twój adres e-mail w ciągu 24 godzin po zaksięgowaniu wpłaty.

3. ALBO: Zapłać klasycznym przelewem na konto autorki: Marlena Bhandari

50102055581111151408300033 wpisując w tytule przelewu Twój adres mailowy na jaki mam Ci wysłać plik oraz nazwę pliku „Odtruwające działanie witaminy C”. Dostęp do pliku zostanie wysłany na Twój adres e-mail w ciągu 24 godzin po zaksięgowaniu wpłaty.

4. ALBO: Zapłać PayPalem, wysyłając należność ze swojego konta PayPal na adres mailowy kontakt[małpa]AkademiaWitalnosci.pl, kwota transakcji 27,00 zł,  opis transakcji „Odtruwające działanie witaminy C”.

Opracowanie niniejsze w formie pliku elektronicznego (e-booka) w formacie PDF zostanie wysłane na Twój adres mailowy. Jeśli chcesz możesz wydrukować treść pliku na swojej drukarce – bowiem plik elektroniczny nie jest wysyłany w formie papierowej.