Jak w 60 sekund usunąć ślady po naklejkach?
Wymieszaj olej kokosowy i sodę kuchenną w równych częściach, nałóż papkę na ślady do usunięcia i odczekaj jedną minutę. Potrzyj wilgotną gąbką i spłucz ciepłą wodą. Gotowe!
Jeśli zostało nam trochę papki, to nie wyrzucajmy jej: sprawdza się doskonale jako pasta do zębów, a nawet pod pachy w roli dezodorantu. Można do tej papki dodać kilka kropelek olejku eterycznego (np. miętowego jeśli stosujemy ją w roli pasty do zębów albo lawendowego gdy stosujemy jako dezodorant).
Naturoterapeutka i pedagog, autorka książek, e-booków i szkoleń, założycielka Akademii Witalności, niestrudzona edukatorka, promotorka i pasjonatka zdrowego stylu życia. Autorka podcastu „Okiem Naturopaty”. Po informacje odnośnie konsultacji indywidualnych kliknij tutaj: https://akademiawitalnosci.pl/naturoterapia-konsultacje/
Mafefka napisał(a):
Można tez zmieszać sól z olejem i równie dobrze usunie klej:)
Marlena napisał(a):
Dzięki serdeczne – muszę wypróbować 🙂
Atka napisał(a):
Może być też zwykły olej z sodą właśnie, oleju kokosowego szkoda:)
Marlena napisał(a):
Kokosowy dlatego, że robi zbitą fajną papkę 🙂
Atka napisał(a):
Jak weźmiesz więcej sody, tak czy siak wyjdzie papka.
Marlena napisał(a):
Bardzo możliwe, nie próbowałam 😉
malinka napisał(a):
Czy olej kokosowy w stanie stałym to jest ten sam co ciekły. Olej kokosowy jest w stanie stałym do 20 stopni C.Mieszkam w Grecji i tu nie mogę dostać takiego. Jeśli kupię w.w. i w czasie dostarczenia przesyłki olej rozpuści się i np. włożę go do lodówki czy dalej będzie miał te same właściwości . Czy na bazie olejku ciekłego mogę zrobić krem pod oczy z wit.E. Dzięki i pozdrawiam.
Marlena napisał(a):
Nierafinowany olej kokosowy jakiego ja używam jest stały do temp. ok. 25-27 stopni, potem robi się płynny i przezroczysty. Gdy go włożę do lodówki wraca do stanu poprzedniego. Na bazie oleju kokosowego jak najbardziej można robić wszelkie domowe kosmetyki.
elle napisał(a):
Znalazłam informacje, że nawet wielokrotna zmiana postaci oleju ze stałej w ciekłą i odwrotnie, nie wpływa na jakość oleju. Oczywiście nie dotyczy to obróbki termicznej.
Włodek napisał(a):
Z uwagi na cenę oleju kokosowego i jego zbawienne dla organizmu działanie szkoda mi go wykorzystywać do takich celów:)
Podam tu jeszcze prostszy sposób na usuwanie kleju z naklejek:
Panów odsyłam do specyfiku WD40 a Panie które nie wiedzą co to do ich mężów:).
To stary sprawdzony odrdzewiacz w sprayu.
Spryskać odczekać 60 sek i wytrzeć chusteczką / szmatką.
Tłustą plamkę po specyfiku zmyć np. mydłem.
Pozdrawiam ciepło.
Marlena napisał(a):
Włodek, możesz użyć innego każdego oleju lub odrobinę masła, kokosowy jest o tyle dobry że chłodny ma postać stałą, co ułatwia zrobienie papki.
Jedrusek napisał(a):
Nie wpadł bym na to, że WD40 również działa na stary klej. Dzięki za radę!
basia napisał(a):
Olej kokosowy i soda dobrze sprawdza sie jako pasta do zebow., rowniez jako piling do twarzy.
Marlena napisał(a):
Zgadza się, nawet jako dezodorant, a dodatkowo świetnie usuwa się tym ślady po naklejkach!
Jednym słowem bez pasty z sody i kokosowego w domu ani rusz! 🙂
Ela napisał(a):
Czy ta mieszanka zmyje również klej po rzepie z ram plastikowych okien? Próbował ktoś?
Ela napisał(a):
Witam, czy specyfik jak wyżej usunie klej po rzepie i resztki rzepy z ramy plastikowego okna? Próbował ktoś?
Marlena napisał(a):
Elu, po prostu spróbuj.
Dzidek napisał(a):
Do usuwania różnego rodzaju klejów należy spróbować preparat WD40,
polecam
Marlena napisał(a):
Też bym poleciła gdyby nie to, że z karty charakterystyki tej substancji chemicznej wynika, iż ma ona sporą toksyczność. Zostaję więc przy oleju kokosowym i sodzie. 🙂
Marylka S. napisał(a):
Trochę masła na palec i pokryć te nieznośne ślady kleju 🙂 Spłukać ciepłą wodą.
Ela napisał(a):
Marlenko a co sądzisz o oleju kokosowym oczywiście nierafinowanym jak produkt spożywczy i kosmetyczny? Ja go używam w kuchni ale także smaruje się nim – czytałam kiedyś ze ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze a tymczasem wczoraj natknęłam się na taki artykuł:
https://twojezdrowie.rmf24.pl/badz-fit/zdrowe-odzywianie/news-profesor-harvardu-olej-kokosowy-to-czysta-trucizna,nId,2621854
Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
Marlena napisał(a):
Elu, zdania są jak zwykle podzielone, ale… jedno nie ulega wątpliwości: spożywanie nadmiaru tłuszczu nasyconego zawsze nam fizjologicznie podniesie poziom cholesterolu, czy to będzie masło czy olej kokosowy nie ma znaczenia. Dlatego ja używam w kuchni oleju kokosowego bardzo oszczędnie. Zresztą każdego oleju używam bardzo oszczędnie ponieważ olej jest tak samo przetworzonym produktem jak np. cukier – to po prostu izolat. Natomiast jako kosmetyk oleje są super!
AS napisał(a):
Poziom cholesterolu nie podnosi się tylko od spożywania tłuszczu. Cholesterol podnosi się jeśli mamy stany zapalne w organizmie… im ich więcej tym wyższy. I dobrze, bo to on właśnie łata te wszystkie dziury, dlatego nie wolno go obniżać.. no chyba ze przekracza 300…. Każdy łyk pożywienia to stan zapalny dla organizmu, dlatego warto ograniczać ilość posiłków w ciągu dnia Czasowa głodówka to super wynalazek 🙂
Marlena napisał(a):
Nie, nie każdy łyk pożywienia powoduje stany zapalne, są pokarmy, które obniżają stany zapalne. Natomiast jeśli ktoś musi coś łatać sobie cholesterolem, to niech się zapyta dlaczego do tego doszło, że musi cokolwiek łatać.
Ewa887 napisał(a):
ja polecam do takich rzeczy czy np tłustych, parowy Steamer, mam bardzo tani Ariete 4167 i wszystko tym usuwam
Marlena napisał(a):
Tak, być może to też jest jakiś sposób, aczkolwiek raczej nie do rzeczy bardzo delikatnych.