Markus Rothkranz jest chodzącym po tej planecie zaprzeczeniem tego, w co dotychczas wierzyliśmy na temat starzenia się. Kopernik kilka wieków temu wstrzymał Słońce ruszył Ziemię, zaś Markus w XXI w. wstrzymał zegar i ruszył młodość. No bo czy tak powinien wyglądać pięćdziesięcioletni poważny pan?

 

 

A gdzie siwizna, łysina i piwny brzuszek? Zmarszczki i podwójny podbródek? Markus zdecydowanie zaprzecza stereotypom odnoszącym się do 50-letnich „starszych panów”!

Mówiąc szczerze gdy był młodszy było z nim dużo gorzej: chorował (w zasadzie od dzieciństwa), wyglądał na człowieka dosyć zmęczonego (pomimo wieku nie przekraczającego trzydziestki). Najpierw w poszukiwaniu zdrowia przeszedł na makrobiotykę, potem na wegetarianizm.

To nie poprawiło w znaczący sposób jego kondycji. Potem wybrał dietę wegańską. Też bez rezultatów.

Aż któregoś razu zapaliła się lampka w jego umyśle: a gdyby tak żywić się owszem pokarmem roślinnym ale żywym?

Tak jak w oryginale został on stworzony,  czyli nieprzetworzonym termicznie? Bingo! Po przejściu na witariański styl życia Markus nie tylko odkrył co to znaczy cieszyć się prawdziwym zdrowiem, ale też cofnął swój zegar biologiczny.

 

 

Urodził się w Niemczech, w Kolonii w roku 1962, lecz mając lat 5 przeprowadził się z rodzicami do USA.

Jest człowiekiem pełnym pasji i zaangażowania we wszystkim co robi.

Markus jest postacią niezwykle barwną, kreatywną i znaną w Hollywood: jest producentem filmowym i specjalistą od efektów specjalnych, który współpracował z wieloma znakomitościami filmowego świata.

Maluje też piękne realistyczne obrazy. Pisze książki na temat zdrowia, ma popularny kanał na YouTube, tworzy własne mieszanki ziół i buduje w wolnym czasie miniaturowe statki i budowle oraz… panele solarne.

 

 

W wieku 46 lat stworzył World Health Project: projekt którego misją jest niesienie ludziom wiedzy, inspiracji i przepełnionej pasją motywacji do zmiany swojej egzystencji na zdrowe, przepełnione miłością i radością życie.

Jego marzeniem jest, aby jak najwięcej ludzi odkryło czym jest prawdziwe zdrowie.

Jest przekonany, że możemy uleczyć zarówno nas samych jak i naszą planetę, którą zanieczyściliśmy i doprowadziliśmy do stanu nieładu i nierównowagi (zarówno ekologicznie jak i ekonomicznie) naszymi codziennymi wyborami: tym co jemy, co nosimy, czym jeździmy, czym ogrzewamy nasze domy itd…

 

 

Markus jest przekonany, że zdrowie można osiągnąć za darmo (lub bardzo małym nakładem finansowym): wszystko czego nam potrzeba jest w zasięgu ręki.

Każdy  z nas jest swoim własnym uzdrowicielem tak naprawdę.

Każdy posiłek jaki spożywasz może Tobie życie przedłużyć lub skrócić.

Może się przyczynić do Twojego uzdrowienia lub do dalszej degeneracji organizmu.

Podobnie jak każda myśl, bo nie składamy się tylko z żołądka. Jesteśmy tym co jemy i tym co myślimy.

Gdy ktoś zarzuca Markusowi, że plecie bzdury bo w celu wyzdrowienia należy słuchać tylko lekarza, Markus przewrotnie pyta: „Czy Twój lekarz lat 50 wygląda tak jak ja”?

I dodaje: „Ja polecam innym jedynie takie rozwiązania, które przetestowałem na sobie, czy Twój lekarz robi to samo?”

Każdy z nas jednym słowem ma codziennie wpływ na to jak wygląda i czuje się zarówno on sam jak i cała Ziemia. Markus daje na całym świecie koncerty live propagując nowy zdrowy styl życia (World Health Tour).

Koncerty są super efektowne (w  końcu Markus jest specem od efektów specjalnych), bardzo inspirujące i można je kochać lub nienawidzić, lecz nikt nie może pozostać obojętny wobec takiego przesłania.

Poniżej ośmiominutowa próbka (w jęz. ang.):

 

 

Profil Markusa na FB: https://www.facebook.com/markus.rothkranz

Kanał Markusa na YouTube: https://www.youtube.com/user/MarkusRothkranz?feature=watch