Sytuacja jaka jest każdy widzi. Cały czas nerwowo szuka się „leku na wirusa”. Wmawia się nam, że póki co jedynie szczepionka może nas zbawić. Niezwykle zaawansowana medycyna współczesna potrafi już robić niesamowite rzeczy w celu ratowania życia i zdrowia jak np. przeszczepiać narządy czy nawet robić operacje dzieciom jeszcze w łonie matki.

Wszystko pięknie! A wirusy? Cóż, tutaj pełna porażka: wirusy (szczególnie jeden, ale skoro można z jednym to czemu nie ma być ich całe mnóstwo?) robią za ogólnoświatowy straszak – co widać obecnie. Na tej właśnie narracji („wirusy są nieuleczalne i grożą śmiercią”) opiera się wszystko co teraz widzimy. Podobnym straszakiem był wcześniej rak, dzisiaj przyszła moda na zastraszanie wirusami, a szczególnie jednym.

Wiele osób nie jest świadomych tego, że sposób na pokonanie wirusów (wszystkich bez wyjątku) istnieje tymczasem od dawna, że został po raz pierwszy zastosowany ponad 7 dekad temu i że nadal jest stosowany przez tych, którzy o tym wiedzą. Nie ma skutków ubocznych z wyjątkiem zdrowia. Posiada historycznie potwierdzoną skuteczność.  Został zastosowany z sukcesem także u pacjentów z „nowym” koronawirusem w Chinach czy Stanach Zjednoczonych. Jest śmiesznie tani i nie można go opatentować.

To witamina C. Tak, ta obśmiana i w powszechnym mniemaniu „nic nie znacząca” witamina C.

Jeśli o niej wspomnisz w nieodpowiednim towarzystwie, to możesz nawet usłyszeć obelgi w rodzaju „idź leczyć się witaminą C, szurku/foliarzu/płaskoziemcze” – niepotrzebne skreślić.

Ale – jak powiedział swego czasu Talleyrand:

„Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to PRAWDA.”.

Dzisiaj przetłumaczyłam dla czytelników kolejny list z serwisu informacyjnego medycyny ortomolekularnej.  Autorem listu jest wiekowy lekarz, który niejedno widział i przeżył, dr W. Gifford-Jones, lat 97.

Wcześniej wykształcony został w harvardzkiej szkole medycznej na typowego zwolennika miłościwie nam obecnie wciąż panującej tzw. EBM (Evidence Based Medicine czyli „medycyny opartej na dowodach”, które jak wiadomo można sobie w dzisiejszych czasach zamówić dowolne, wystarczy tylko dysponować odpowiednim budżetem i koneksjami). A dzisiaj już od 22 lat jest zwolennikiem i aktywistą nowej medycyny czyli Medycyny Opartej na Prawdzie. I tylko taka medycyna powinna nas interesować, jeśli nie chcemy by ta cywilizacja upadła.

Zapraszam do lektury – czytajcie i przekazujcie dalej do znajomych!

DO NATYCHMIASTOWEJ PUBLIKACJI

Serwis informacyjny medycyny ortomolekularnej, 20 października 2020 r

Ignorancja lekarska i masowe mordy pacjentów z koronawirusem

Komentarz W. Gifford-Jones’a, MD

(OMNS 20 października 2020 r.) Podczas leczenia chorych Hipokrates, ojciec medycyny, radził: „Po pierwsze, nie szkodzić”. Niestety, w opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem nie przestrzegano tej cenionej zasady. Utrata bliskiej osoby z powodu raka i innych chorób jest zawsze tragiczna. Ale jej utrata  z powodu pandemii koronawirusa, kiedy można było temu zapobiec, jest niewybaczalnym czynem, który skutkuje masowymi mordami niewinnych ludzi. To działo się z powodu niewiedzy o historii, z powodu hipokryzji, z powodu braku szkolenia lekarzy o medycynie alternatywnej i z powodu zamkniętych umysłów niedopuszczających myśli o ratujących życie korzyściach medycznych wynikających z podawania wysokich dawek witaminy C dożylnie .

Nie miałbym wiedzy, aby napisać ten artykuł, gdyby nie wydarzyło się jedno wydarzenie w moim życiu. W wieku 74 lat omal nie umarłem na poważny zawał serca. Lekarze powiedzieli, że umrę za kilka lat bez pomocy leków obniżających poziom cholesterolu. Na szczęście kilka lat wcześniej przeprowadziłem wywiad z doktorem Linusem Paulingiem, dwukrotnym laureatem Nagrody Nobla.

Poinformował mnie o istotnej roli witaminy C w zmniejszaniu ryzyka choroby wieńcowej. Wtedy podjąłem jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu. Zdecydowałem się przyjmować 10.000 miligramów (mg) witaminy C dziennie, zamiast wierzyć w Big Pharmę. Ale martwiłem się też, ponieważ Pauling, choć znakomity chemik, nie był lekarzem. Czy miał rację co do witaminy C? Dopiero gdy po latach dr Sidney Bush, [1] angielski badacz dowiódł, że witamina C może odwrócić arteriosklerozę (stwardnienie tętnic), wiedziałem, że podjąłem słuszną decyzję.

Teraz, 22 lata później, lekarze, którzy powiedzieli mi, że umrę za kilka lat bez leków obniżających poziom cholesterolu, już nie żyją, a ja wciąż żyję w 97 roku życia. To właśnie doświadczenie z działaniem witaminy C na układ sercowo-naczyniowy wywołało moje zainteresowanie przeciwinfekcyjnymi i innymi medycznymi korzyściami witaminy C, a zwłaszcza to, w jaki sposób może zmniejszyć liczbę zgonów z powodu chorób wirusowych i bakteryjnych.

Klenner udowadniał, że duże dawki witaminy C mogą również wyleczyć inne choroby wirusowe, takie jak zapalenie opon mózgowych, zapalenie wątroby, odrę, świnkę, zapalenie płuc, półpasiec, a nawet trujące ukąszenia grzechotnika. [2-4] Od tego czasu inni badacze donoszą, że nie ma choroby wirusowej, której nie można by skutecznie wyleczyć przy użyciu wysokiej dawki IVC.

Ale Klenner nie wygrał konkursu popularności ze swoimi kolegami. Napisał z frustracją, że „Niektórzy lekarze woleliby stać i patrzeć, jak ich pacjent umiera, zamiast używać kwasu askorbinowego, ponieważ w ich ograniczonych umysłach istnieje on tylko jako witamina”.

Od tego czasu zamknięte umysły medyczne spowodowały tysiące zgonów z powodu koronawirusa i innych chorób w Kanadzie i na świecie. Z powodu błędnego przekonania, że ​​witamina C to tylko kolejna witamina. Ale są dowody na to, że witamina C jest silnym składnikiem odżywczym o działaniu antyinfekcyjnym, który atakuje zarówno choroby wirusowe, jak i bakteryjne.

Infekcja wywołuje w organizmie ciężką reakcję zapalną komórek, która powoduje spadek poziomu witaminy C. To jak burza śnieżna na samotnej drodze i brak paliwa. Ale w tym przypadku białe krwinki potrzebują C do zwalczania infekcji. A jeśli nie przyjmowałeś regularnie C, twoje białe krwinki bez C są jak pistolet bez kul.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że prawie wszystkie zwierzęta wytwarzają własną witaminę C. Ludzie utracili tę zdolność eony temu z powodu mutacji genetycznej. Na przykład psy produkują 5000 miligramów (mg) dziennie. Health Canada utrzymuje, że ludzie potrzebują tylko 90 mg. Ale jeśli pies dostanie infekcję, automatycznie wytworzy do 20.000 mg dziennie!

Podczas pandemii koronawirusa słuchałem lekarzy, prezenterów telewizyjnych, polityków i ekspertów medycznych, którzy omawiają znaczenie dystansowania się i częstego mycia rąk. Ale słyszałem jedynie, jak mówiono o zaletach witamin C i D w kontekście budowania odporności organizmu. [5] Natomiast nie słyszałem żadnego wyjaśnienia, w jaki sposób stosowanie dużych dawek IVC (dożylnej witaminy C) może ratować życie.

Dr Lendon H. Smith przedstawił w zarysie doświadczenia kliniczne Fredericka Klennera w „Poradniku klinicznym dotyczącym stosowania witaminy C”. Zawiera on wiele informacji o tym, jak witamina C leczy wiele różnych chorób. I jak przepisywanie niewystarczających ilości witaminy C może prowadzić do niepowodzenia terapii. Te informacje medyczne są dostępne dla wszystkich do przeczytania. [6]

Pisałem wcześniej, że gdyby ktoś z rodziny zmarł z powodu zakażenia koronawirusem, a lekarze i szpital odmówiliby stosowania IVC, podważałbym tę sytuację w sądzie. Wierzę, że wygrałbym, ponieważ dowody historyczne, że duże dawki C ratują życie są wręcz przytłaczające.

Hipokryzja otaczająca witaminę C jest zadziwiająca. Dr Linus Pauling skarżył się: „Społeczność medyczna wymaga rygorystycznych dowodów potwierdzających skuteczność witaminy C, ale akceptuje słabe dowody przeciwko niej”. Niewiele się zmieniło, odkąd przeprowadziłem wywiad z Paulingiem. Ten deficyt jest najwyraźniej spowodowany umysłem lekarzy, którzy nie chcą zaakceptować faktów naukowych. I nigdy nie dowiemy się, ile niepotrzebnych zgonów spowodowało to podczas pandemii.

Rok temu, jako dziennikarz, zostałem zaproszony do bycia członkiem Orthomolecular Medical News Service . Jego międzynarodowa redakcja składa się z wybitnych lekarzy, profesorów i badaczy. Kilka miesięcy temu zapytałem wszystkich członków, jak leczyliby kilka infekcji wirusowych. Przeważającą odpowiedzią była „dożylna wysoka dawka witaminy C”. OMNS opublikował prace dwudziestu dwóch lekarzy opisujących powodzenie zabiegu IVC. [7]

Od lutego naukowcy w Chinach prowadzą podwójnie zaślepione badania nad IVC. Oznacza to, że jedna grupa otrzyma IVC, a grupa kontrolna otrzyma placebo. Niektóre badania zostały już zakończone, a wyniki pokazują, że IVC ratuje więcej żyć niż placebo. [8]

„Dr Enqiang Mao, szef medycyny ratunkowej
w szpitalu Ruijin w Szanghaju, stwierdził, że jego grupa
leczyła około 50 umiarkowanych do ciężkich przypadków
zakażenia COVID-19 dużymi dawkami dożylnymi witaminy C.
” Dawkowanie IVC trwało 7–10 dni, z 10.000 mg
w umiarkowanych przypadkach i 20.000 mg w cięższych przypadkach.

„Stan wszystkich pacjentów, którzy otrzymali dożylnie witaminę C,
poprawił się i nie było śmiertelności”.

„Nie odnotowano żadnych skutków ubocznych w żadnym z
przypadków leczonych wysokimi dawkami IVC”.

(Dr n. Med. Richard Cheng, relacja z Szanghaju)

http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n12.shtml

Ale nawet w jednym z tych ostatnich chwalebnych badań był błąd. Według raportu wszyscy pacjenci otrzymywali określoną dawkę w przypadku umiarkowanej infekcji, a inni wyższą dawkę w przypadku cięższej infekcji. Ale pacjenci, którzy zmarli, nie otrzymali wyższej dawki. [9]

Odzwierciedla to wszystko, co podkreślili dr Linus Pauling i dr Frederick Klenner. Jak Pauling powiedział swoim krytykom: „To dawka!”. Lub, jak twierdził Klenner: „Niektóre infekcje wymagają znacznie większej dawki”. Jak wszyscy wiemy, pół aspiryny nie wyleczy migrenowego bólu głowy.

Ale jest bardziej niepokojąca wiadomość. Chińscy naukowcy mają problemy z opublikowaniem swoich odkryć. Kontakty mówią mi również, że lekarze używający IVC w Ameryce Północnej są nękani przez władze. W niektórych przypadkach powiedziano im, że jeśli będą obstawać przy swoim, to stracą uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza.

Aby uzyskać aktualne informacje na temat tego, co dzieje się w niektórych częściach Kanady i Stanów Zjednoczonych, skontaktowałem się z kilkoma specjalistami od chorób zakaźnych, lekarzami ds. Zdrowia (MOH, Medical Officers of Health) i szpitalami uniwersyteckimi, zadając proste pytanie. „Czy przepisujesz dożylnie witaminę C lub znasz kogoś, kto robi to w celu leczenia zakażenia koronawirusem? A jeśli pacjenci nieuleczalni nie otrzymują IVC, dlaczego tak jest”?

Okazało się, że było to niezmiernie czasochłonne zadanie. Wielu odpowiedziało, że wrócą do mnie, ale nie zrobili tego. Mogłem tylko stwierdzić, że nie używali IVC i nie chcieli, aby ktokolwiek o tym wiedział.

Albo odpowiedzieli: „Skontaktowaliśmy się z naszym specjalistą od chorób zakaźnych i potwierdziliśmy, że wysoka dawka C nie jest stosowana w leczeniu zakażenia koronawirusem”.

Szokujące było to, że ani jeden oficer medyczny nie odpowiedział, że IVC jest przepisywane osobom umierającym z powodu infekcji koronawirusem.

Kolejną niespodzianką była reakcja Johnsa Hopkinsa, jednego z największych szpitali świata. Jej wybitni profesorowie jako pierwsi przedstawili wartość nauczania studentów przy łóżku pacjenta. Podczas tej pandemii zostali uznani za autorytet w zgłaszaniu liczby zgonów z powodu koronawirusa.

Byłem więc zszokowany, gdy otrzymałem odpowiedź: „Nie prowadzimy badań klinicznych ani nie podajemy C jako leku na COVID 19”. I nawet Harvard Medical School, gdzie spędziłem tyle lat jako student, a później jako chirurg, nigdy mi nie odpowiedziała.

Co się stanie? Chodzi o to, że chińskie badanie prawdopodobnie nie zakończy kontrowersji, a pacjenci będą nadal niepotrzebnie umierać z powodu tego wirusa. Miałem nadzieję, że jeden z zakaźnych ekspertów lub urzędnik ds. Zdrowia będzie miał intelektualną ciekawość, by zapytać: „Zastanawiam się, czy wysoka IVC może uratować życie?”. To tragiczne, że tak się nie stało. Niektórzy określiliby to jako ignorancję lekarską, inni jako błąd w sztuce lub śmierć bliskiej osoby jako morderstwo, a wreszcie sąd rozpatrujący wszystkie fakty zdecydowałby, że było to masowe morderstwo.

Mamy więc wyjątkową sytuację. Mówi się, że wojna jest zbyt ważna, aby pozostawić ją generałom. Ze względu na chaos gospodarczy spowodowany przez koronawirusa katastrofa ta może być zbyt ważna, aby pozostawić ją ekspertom medycznym, gdy ucierpiało tak wielu mieszkańców Ameryki Północnej.

Czas, aby rząd zażądał, by nasze szkoły medyczne przeprowadziły badanie IVC. Pacjentów nie brakuje. Mamy talenty naukowe na naszych uczelniach. Witamina C jest niedroga i praktycznie nigdy nie powoduje komplikacji. Witamina C nigdy nikogo nie zabiła. Poza tym badanie to mogłoby zostać przeprowadzone w krótkim czasie i nie wymagało tysięcy pacjentów.

Kto uchwyci chwilę i uratuje niezliczone istoty?

Felietonista W. Gifford-Jones, MD, (znany również jako Kenneth Walker, MD) ukończył Harvard Medical School w 1950 r. Odbył staże chirurgiczne na McGill University, University of Rochester i Harvard Medical School. Nadal jest aktywnym działaczem, jego witryna internetowa to http://www.docgiff.com ).

Aby dowiedzieć się więcej: Kilkadziesiąt artykułów związanych z terapią witaminową w przypadku COVID jest dostępnych bezpłatnie pod adresem http://orthomolecular.org/resources/omns/index.shtml . Wiele z nich jest dostępnych w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim, arabskim, włoskim, koreańskim, chińskim i norweskim. Japońskie tłumaczenia można znaleźć na https://isom-japan.org/top_after .

Bibliografia

1. Bush SJ (2010) 700 tajemnic witaminy C. Northampton, Anglia: Direct Print on Demand Ltd. ISBN-13: 978-0956651990; ISBN-10: 0956651992 978-0956651990.

2. Klenner FR. (1949) Leczenie polio i innych chorób wirusowych witaminą C. South Med J, 111: 209-214. https://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/194x/klenner-fr-southern_med_surg-1949-v111-n7-p209.htm

3. Klenner FR. (1951) Massive Doses of Vitamin C and the Virus Diseases. Przedstawione na pięćdziesiątym drugim dorocznym spotkaniu Tri-State Medical Association of the Carolinas and Virginia, które odbyło się w Columbia, 19 i 20 lutego 1951. https://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/195x/klenner -fr-south_med_surg-1951-v103-n4-p101.htm

4. Saul AW. Ukryte na widoku: pionierskie dzieło dr Fredericka Roberta Klennera. http://www.doctoryourself.com/klennerbio.html

5. Dr Fauci zaleca witaminę C i D dla Covid-19. https://www.insider.com/fauci-takes-recommends-vitamin-d-and-c-supplements-immunity-boost-2020-9

6. Smith, LH. Poradnik kliniczny dotyczący stosowania witaminy C: kliniczne doświadczenia dr Frederick R. Klenner. Portland, OR: Life Sciences Press, 1988. Pierwotnie zatytułowany: Vitamin C as a basic medicine: Abstracts of Dr. Frederick R. Klenner, MD’s publikowane i niepublikowane. ISBN 0-943685-01-X. Przedruk 1991, ISBN 0-943685-13-3. http://www.whale.to/a/smith1988.html lub https://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/198x/smith-lh-clinical_guide_1988.htm

7. Saul AW, Doctor X. (2020) Witamina C Leczenie COVID-19: opisy przypadków. Serwis informacyjny medycyny ortomolekularnej. http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n47.shtml

8. Witamina C Holforda P (2020) obniża liczbę zgonów z powodu COVID o dwie trzecie. Serwis informacyjny medycyny ortomolekularnej. http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n50.shtml

9. Cheng RZ. (2020) Wstępny raport chińskiej wysokiej dawki witaminy C w badaniach leczenia Covid-19. Serwis informacyjny medycyny ortomolekularnej. http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n42.shtml

(Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autora, ale niekoniecznie wszystkich członków Rady Redakcyjnej Serwisu Medycyny Ortomolekularnej . OMNS z zadowoleniem przyjmuje dyskusje na różne tematy. Czytelnicy mogą przesyłać własne projekty artykułów do redakcji na kontaktowy adres e-mail poniżej.)

Medycyna żywienia to medycyna ortomolekularna

Medycyna ortomolekularna wykorzystuje bezpieczną, skuteczną terapię żywieniową do walki z chorobami. Więcej informacji: http://www.orthomolecular.org


P.S.

Właśnie jeden z polityków chce wnieść do polskiego sejmu projekt ustawy, która przewiduje penalizację obywatela polskiego (nawet karę ograniczenia wolności) za mówienie o pandemii w sposób politycznie niepoprawny. Przypomina mi się w tym momencie lektura „Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema i opisana tam w podróży dwudziestej czwartej kraina Indiotów, w której królował system DUPA czyli Dobrowolny Upowszechniacz Porządku Absolutnego.

Co możesz zrobić po przeczytaniu tego artykułu? Wspieraj głoszenie prawdy! Od tego zależy czy będziemy mieć medycynę opartą na prawdzie, czy nie.

  1. Przeczytaj  i podpisz „List otwarty polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów”: listlekarzy.pl
  2. Przeczytaj i podpisz podobny list epidemiologów i wirusologów z poważanych ośrodków uniwersyteckich (Harvard, Oxford, Stanford), zwany „Deklaracją z Great Barrington”, tutaj jest w języku polskim: https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-polish/
  3. Przeczytaj i podpisz podobny list opracowany przez lekarzy, naukowców i aktywistów europejskich: https://worlddoctorsalliance.com/ (aby przetłumaczyć na polski w przeglądarce Chrom kliknij w tekście witryny prawym przyciskiem myszy i wybierz „przetłumacz na język polski”).

Pobierz darmowy fragment mojej książki „10 Najpotężniejszych protokołów witaminowych”, rozdział 3 – protokół doustnego stosowania witaminy C, opracowany przez doktora R. Cathcarta 👇