Nie ma dróg na skróty w osiąganiu zdrowia. Wypowiedź dra Andrew Saul’a na ten temat, z którą w pełni się zgadzam. Jeśli chcemy mieć epidemię zdrowia, to musimy stworzyć ją sobie sami – posiłek po posiłku!

P.S. Żałuję jedynie, iż żyjemy w czasach, w których żywność pryskana środkami ochrony roślin jest “normalna” (konwencjonalna), zaś jedzenie wolne od tego typu trucizn jest “organiczne”. Czyli jakby bardziej… luksusowe, również niestety cenowo (jeśli je kupujesz, a nie uprawiasz w swoim ogródku).

Nie dalej jak kilkadziesiąt lat temu każde jedzenie było “organiczne” i nie trzeba było płacić za nie fortuny (certyfikaty “organiczności” są kosztowne dla rolnika ekologicznego).

Na szczęście jest domowy sposób na usunięcie pozostałości pestycydów z powierzchni “normalnych” warzyw i owoców, o którym pisałam tutaj.

Czy działa? Pewnie tak – odzyskałam zdrowie i witalność nie mając przecież na początku dostępu do produktów organicznych i będąc niejako skazana na produkty konwencjonalne. Jak się okazało nie tylko się nimi nie zatrułam, ale wręcz… odtrułam.

Wniosek? Lepiej jeść warzywa i owoce nawet i konwencjonalnie uprawiane (byle dużo, świeże i możliwie najmniej przetworzone) niż żadne! 🙂

asaul