Na temat soli Epsom można byłoby dosłownie książkę napisać. Używana jest od stuleci do odprężających kąpieli działających lepiej niż doustna suplementacja tabletkami z apteki.

Z uwagi na gorzki smak nazywana jest czasem solą gorzką, zaś czasem solą angielską, jako że pierwsze doniesienia o jej odkryciu pochodziły z kurortu pod Londynem.

Do czego przydatna jest sól Epsom czyli związek siarki i magnezu?Pisałam o tym w tym artykule, przeczytaj koniecznie. Można stosować siarczan magnezu zamiast chlorku magnezu, można też przeplatać np. raz kąpiel z dodatkiem chlorku a innym razem z dodatkiem siarczanu. Chyba, że cierpisz na niedoczynność tarczycy – wtedy lepiej unikać dostarczania dodatkowych jonów chloru.

Zawarta w soli Epsom siarka znakomicie wpływa na piękną cerę (również trądzikową), mocne i lśniące włosy i twarde zdrowe paznokcie.

Sól Epsom (siarczan magnezu siedmiowodny) jakości farmaceutycznej w opakowaniu 1 kg (worek foliowy)  to koszt 19,00 zł. Koszt dostawy firmą kurierską DHL to 16 zł (w przypadku płatności przy odbiorze 22 zł).  Na stronie produktu można pobrać Świadectwo Kontroli Jakości wydane przez Dział Wdrożeń i Kontroli Jakości dystrybutora – firmy Stanlab z Lublina.

Sól Epsom jaką kupujesz tutaj ma następujące cechy:

Nazwa: siarczan magnezu siedmiowodny

Wzór chemiczny: MgSO4*7H2O

Numer CAS: 10034-99-8

Numer WE: 231-298-2

Gatunek: farmaceutyczny

Paczki wysyłane są kurierem od poniedziałku do piątku. W soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy paczki nie są nadawane.

Przejdź do sklepu

W razie pytań lub wątpliwości piszcie do mnie na adres:

kontakt[małpa]akademiawitalnosci.pl