Na temat soli Epsom można byłoby dosłownie książkę napisać. Używana jest od stuleci do odprężających kąpieli działających lepiej niż doustna suplementacja tabletkami z apteki.

Z uwagi na gorzki smak nazywana jest czasem solą gorzką, zaś czasem solą angielską, jako że pierwsze doniesienia o jej odkryciu pochodziły z kurortu pod Londynem.

Do czego przydatna jest sól Epsom czyli związek siarki i magnezu?Pisałam o tym w tym artykule, przeczytaj koniecznie. Można stosować siarczan magnezu zamiast chlorku magnezu, można też przeplatać np. raz kąpiel z dodatkiem chlorku a innym razem z dodatkiem siarczanu. Chyba, że cierpisz na niedoczynność tarczycy – wtedy lepiej unikać dostarczania dodatkowych jonów chloru.

Zawarta w soli Epsom siarka znakomicie wpływa na piękną cerę (również trądzikową), mocne i lśniące włosy i twarde zdrowe paznokcie.

Sól Epsom (siarczan magnezu siedmiowodny). Koszt dostawy firmą kurierską DHL to 16 zł (w przypadku płatności przy odbiorze 22 zł). Można też zamówić z dostawą do paczkomatu.

Sól Epsom jaką kupujesz tutaj ma następujące cechy:

Nazwa: siarczan magnezu siedmiowodny

Wzór chemiczny: MgSO4*7H2O

Numer CAS: 10034-99-8

Numer WE: 231-298-2

Gatunek: farmaceutyczny

Paczki wysyłane są kurierem od poniedziałku do piątku. W soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy paczki nie są nadawane.

Przejdź do sklepu

W razie pytań lub wątpliwości piszcie do mnie na adres:

kontakt[małpa]akademiawitalnosci.pl