Jeśli potrzebujesz indywidualnej konsultacji ze specjalistą z zakresu naturalnych metod utrzymania i przywracania równowagi w organizmie, to jesteś w dobrym miejscu.

Czym jest naturopatia?

Zawód naturopaty jaki wykonuję jest wpisany do Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności pod numerem 323009 i oznacza praktykowanie niekonwencjonalnych lub komplementarnych metod terapii. Jestem też pedagogiem – edukatorką i promotorką zdrowia: nauczam jak wspierać naturalnymi metodami organizm aby uniknąć chorób lub pomóc ciału przywrócić utraconą równowagę.

Współpraca ze mną: czego możesz się spodziewać?

W swojej pracy stosuję 6 zasad naturoterapii:

  1. Po pierwsze nie szkodzić (Primum non  nocere) – dobieram metody terapii skuteczne, lecz łagodne i nie powodujące szkodliwych skutków ubocznych.
  2. Lecznicza siła natury (Vis medicatrix naturae) – wykorzystuję fizjologiczne mechanizmy, które pozwalają na samouzdrawianie oraz wzmocnienie organizmu.
  3. Znajdź i usuń przyczynę (Tolle causam) – staram się skupić się przede wszystkim na odszukaniu przyczyn i usunięciu ich, zamiast ograniczać się do proponowania naturalnych metod działających jedynie na objawy.
  4. Traktuj człowieka jako całość (Tolle totum) – zajmując się klientem podchodzę do niego jako do jedności ciała, umysłu i ducha, niwelując nieprawidłowości na każdym z tych poziomów.
  5. Naturoterapeuta jest nauczycielem zdrowia (Docere) – uczę jak żyć i co robić aby wziąć zdrowie w swoje własne ręce i na zawsze porzucić mentalność ofiary.
  6. Lepiej zapobiegać niż leczyć (Praeventio) – profilaktyka przede wszystkim: nawet jeśli już pojawiły się pierwsze symptomy – zalecam naturalne metody by one ustąpiły i nigdy więcej nie wracały.

Naturopata nie wchodzi w relacje lekarz-pacjent i nie ma na celu zastąpić go w jego roli. Współpracując z moimi klientami bazuję na piramidzie działań naturoterapeutycznych widocznych na grafice poniżej.

Pomagam we wdrożeniu fundamentów zdrowia oraz w usunięciu przeszkód do samouzdrawiania, podpowiem jak stymulować uzdrawiające siły natury by uruchomić swojego „wewnętrznego lekarza” i co robić by wzmocnić / odżywić osłabione organy lub układy, a jeśli będzie to konieczne wskażę też specjalistów od integralności struktury (osteopata, chiropraktyk) i zalecę stosowanie naturalnych substancji (witaminy, minerały, zioła, aminokwasy, grzyby lecznicze, olejki eteryczne, pokarmy itd.).

Jak wygląda konsultacja?

Konsultacja składa się z następujących kroków:

  1. Wstępny kontakt. Czasem nie jestem w stanie komuś pomóc i wtedy uczciwie mówię o tym, a czasem kieruję do innego specjalisty, który będzie w stanie pomóc. Dlatego wstępny kontakt jest niezbędny bym mogła ustalić czy mogę z daną osobą pracować. Napisz do mnie korzystając z formularza kontaktowego lub po prostu wyślij maila z tematem „Konsultacje” krótko opisując swój problem, na adres: kontakt@akademiawitalnosci.pl
  2. Wypełnienie formularza wywiadu. Mailem otrzymasz ode mnie szereg pytań w ramach wywiadu odnośnie historii zdrowotnej oraz aktualnej sytuacji. Szczegółowy wywiad jest niezbędny by dotrzeć do przyczyny problemu. Być może będę mieć też jeszcze jakieś dodatkowe pytania (oprócz wywiadu) – abym mogła jak najlepiej przygotować się do konsultacji.
  3. Opłacenie konsultacji i ustalenie terminu. Po odesłaniu wywiadu proszę opłacić konsultację na podany przeze mnie numer konta. Ustalamy następnie dzień i godzinę konsultacji. Konsultacja trwa 45 minut (sesja przez telefon, chyba że mieszkasz za granicą, to ew. Skype lub WhatsApp), jej koszt to 280 zł. W niektórych przypadkach możliwa będzie też stacjonarna konsultacja w zakresie naturoterapii (Elbląg).
  4. Kontakt po konsultacji. Po konsultacji przesyłam podsumowanie wszystkich zaleceń na maila w pliku PDF by były zawsze pod ręką. Jest to opracowana indywidualnie pełna strategia zdrowotna, wszelkie zalecenia odnośnie żywienia, suplementacji, pracy z emocjami i inne jakie są konieczne w danym przypadku. Ponadto pozostaję w kontakcie mailowym z daną osobą (czasem są jakieś pytania, coś się zapomniało dopytać, jakaś wątpliwość „urodzi się” w trakcie itp.).

Skontaktuj się w sprawie konsultacji.